حمل و نقل هوایی

Cargo یا بار حمل و نقل هوایی، در واقع کالاها یا جنس های تجاری هستند که توسط انواع هواپیماهای تجاری یا وسایل نقلیه هوایی منتقل می شوند. حمل و نقل هوایی برای صادرات یا برای هدف های وارداتی استفاده می شود .حمل و نقل هوایی در فعالیت های بازرگانی و اقتصادی کشورهای دنیا، تاثیر زیادی دارند. پیشرفت حمل و نقل هوایی به عواملی مانند اقتصاد، سیاست، مقررات مالی و غیره بستگی دارد. جنس ها و کالاهای خطرناک به مواردی گفته می شود که سلامت هواپیمای تجاری مورد نظر ما را به خطر می اندازد. شما برای جابه جایی این نوع مرود ها که بسیار خطرناک هستند، باید از قوانین سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری پیروی کنید. به حمل کالاها یا اجناس از یک کشور به یک کشورخارجی یا یک کشور دیگر، با استفاده از حمل هوایی، حمل و نقل بین المللی می گویند. در ادامه شما را با حمل و نقل هوایی، انواع حمل و نقل هوایی و دیگر موردهایی که با حمل و نقل هوایی مرتبط است، آشنا می کنیم.

حمل و نقل هوایی از سریعترین راه ها برای حمل و نقل کالا

انواع حمل و نقل هوایی

پرواز Charter یکی از نوع های حمل و نقل هوایی است. چارتر پروازی است که تمام صندلی های آن به صورت یکجا از قبل رزرو شده و در اختیار یک شرکت هواپیمایی قرار می گیرد. این نوع پرواز تلفیقی از مسافران و کالاها است و همزمان هر دو را جابه جا می کند. مزیت این پرواز این است، که کوتاهترین راه ها برای رفت و آمد هوایی انتخاب می کنند و همچنین به صورت معمول در ترافیک هوایی گیر نمی کنند. این نوع پرواز ها در زمان خود صرفه جویی کرده و این نوع پروازها را می توانید، برای مدت سه ماه رزرو کنید. پرواز بازرگانی یکی دیگر از انواع حمل و نقل هوایی است. در این روش فقط کالاها یا جنس ها، توسط این پرواز منتقل می شوند و خبری از پرواز مسافر نیست. پرواز سیستمی نوع دیگر پرواز سیستمی است، که با چارتر فرق کرده و مخصوص مسافرها است. در این نوع پرواز می توانید زمان آن را  تغییر داده و به روز و ساعت دیگری منتقل کنید.

بهبود حمل و نقل هوایی

یکی از راه های پیشرفت حمل و نقل هوایی توجه به شرکت های حمل و نقل هوایی است. اکثر شرکت های حمل و نقل هوایی کشور، جزو بخش دولتی بوده و یا در بعضی موارد شرکت خصولتی است. همچنین دولت در قیمت پرواز ها دخالت کرده و باید آنها را به بخش خصوصی و به آن ها واگذار کند. دولت همچنین می تواند تعیین نرخ بلیط پروازها و قیمت ها را به شرکت های حمل و نقل خصوصی واگذار کند. این واگذاری به بخش خصوصی که مطابق با اصل 44 قانون اساسی صورت می گیرد، باعث بهبود حمل و نقل هوایی و همینطور گسترش شرکت های حمل و نقل خصوصی می شود. این گسترش باعث افزایش امید به این شرکت ها شده و همچنین باعث کمتر شدن کار های وزارت راه و شهر سازی از کارهای اضافی خود است. همچنین با واگذاری به بخش خصوصی امکان رقابت سالم بین شرکت های حمل و نقل هوایی کشور که بعضی از آن ها بین المللی هستند، فراهم می شود.

جابه جایی کالا توسط هواپیماهای غول پیکر

تاریخچه هواپیما و صنعت هوایی در جهان

هواپیما و صنعت حمل و نقل هوایی با هم پیوند عمیقی دارند زیرا با ظهور و ساخت هواپیما، صنعت هوایی نیز دچار دگرگونی های فراوانی شد. صنعت های فرودگاهی و هواپیمایی و کنوانسیون های زیادی از اختراع هواپیما به وجود آمد. در گذشته در کشورهای ایران و ترکیه به جای واژه هواپیما، از کلمه “طیاره” استفاده شده است. هواپیما توسط دو برادر سخت کوش به نام رایت که اهل اوهایو بودند، اختراع گردید. پروازهای این دو برادر بارها با شکست همراه بود، اما آن ها به تلاش کردن ادامه دادند. در نهایت در روز هفده دسامبر سال 1903 پرواز آن ها نتیجه داد و دستاورد بزرگی در جهان و حمل و نقل هوایی به وجود آمد. ان ها قبل از این اختراع بر روی گلایدر ها و وسایل نقلیه هوایی دیگری کار کردند و اصلا فکر ساخت هواپیما را نکرده بودند.

امروزه انواع هواپیما بار و کالا را منتقل می کنند

آشنایی با حمل و نقل هوایی

اولین پرواز برای حمل کالا و جنس توسط شخصی آمریکایی به اسم “فیلیپ ارین پارملی” که توسط برادران رایت آموزش دیده بود، در سال 1910 میلادی انجام گرفت. وی علاقه شدیدی به موتورهای کوچک داشت و در شرکت رایت مشغول به کار بود. وی یکی از چندین خلبانی بود که توسط برادران رایت برای تبلیغ و نشان دادن توانایی های هواپیماهای شرکت خود، استخدام شد. وی به دلیل زیبایی خاص و بور بودن لقب SKYMAN را گرفته بود. در آن زمان یک فروشگاه بزرگ ایالات متحده تصمیم گرفت 200 کیلوگرم ابریشم را در 65 مایلی دیتون به کلمبوس پرواز دهد. هواپیمای مدل B که توسط برادران مشهور رایت اختراع شد ، با یک قطار سریع مسابقه داد تا ببیند که سریعتر است. هواپیما برنده شد و به وضوح به جهانیان فهمیدند، که حمل و نقل هوایی یک گزینه حمل و نقل مناسب است.

تحمل و نقل هوایی بازرگانی

ریشه حمل و نقل هوایی بازرگانی از کشور ایالات متحده آمریکا است. قانون تجارت هوایی سال 1926 با وضع استانداردها، توسعه و تسهیل امور بازرگانی، برنامه ریزی برای استفاده از هواپیمایی تجاری را آغاز کرد. یک شعبه هوانوردی در وزارت بازرگانی آمریکا توسط “ویلیام مک کراکن” که مدیر آن بود، تاسیس شد. وی زمانی گفته بود، هواپیمایی تجاری بر اساس الهام از قهرمانان ساخته شده است. اوایل در آمریکا اعتقاد زیادی به طرح هواپیمای تجاری نداشته و در مدت زمانی قبل از جنگ جهانی دوم شعبه هوانوردی به صدور مجوز خلبانی تجاری متهم شد. هواپیمای تجاری تا جنگ جهانی دوم رونق آنچنانی نگرفت، تا اینکه پس از جنگ جهانی دوم به شکوفایی رسید.  پس از جنگ جهانی دوم ، هواپیمایی تجاری به سرعت رشد کرد و بیشتر از هواپیماهای سابق ارتش برای حمل و نقل مردم و بار استفاده کرد. از تجربه استفاده شده در طراحی بمب افکن های سنگین مانند B-29 و Avr Lancaster برای طراحی هواپیماهای تجاری سنگین استفاده گردید.

حمل و نقل هوایی بازرگانی در دهه 1970 میلادی

حمل و نقل بازرگانی در دهه 70 میلادی در آمریکای لاتین بسیار پیشرفت و توسعه پیدا کرد. به طوری که در سال 1976 و براساس آمار، بیش از هفت درصد هواپیماهای تجاری از آمریکای لاتین رد شد. کشورهایی مثل آرژانتین، کلمبیا، برزیل، اکوادور و غیره از جمله این کشور ها بودند. کمیسیونی تحت عنوان کمیسیون هواپیمایی کشوری آمریکای لاتین در دسامبر 1973 تشکیل گردید. این کمیسیون با هدف ارائه قواعدی برای همکاری و هماهنگی فعالیت های مربوط به هواپیمای کشوری و مقامات هواپیمایی کشورهای منطقه تشکیل گردید. این امر به افزایش میانگین سالانه ترافیک هوایی کمک زیادی می کند. فاکتور بار مسافر بالاتر ، سودآوری این شرکت های هواپیمایی را بسیار افزایش داد. این کنوانسیون به رشد اقتصادی ایرلاین این منطقه کمک زیادی کرد. البته در بسیاری از مناطق جهان مثل اروپای غربی، آمریکا و انگلستان حمل و نقل هوایی رشد کرد، اما بیشترین رشد مربوط به آمریکای لاتین بود.

حمل و نقل بازرگانی در زمان حاضر

طی دهه گذشته ، رشد هوانوردی تجاری تحت یک فرایند تجدید فوق العاده قرار گرفته است. هزینه های عملیاتی کاهش یافته است، مسیرهای غیر سودآور حذف شده و هواپیماهای قدیمی کم مصرف تر شده اند. علاوه بر این، چیزی که همه ما شاهد آن بوده ایم و به افزایش درآمد عملیاتی شرکت های هواپیمایی کمک کرده است، تقسیم بندی خدمات ارائه شده به مشتری بوده است. به دلیل کاهش قیمت بلیط، امکان دسترسی به هواپیمایی تجاری برای عموم مردم و به نوبه خود به حداکثر رساندن سود شرکت های هواپیمایی امکان پذیر بوده است. در آینده انتظار می رود که هواپیمایی تجاری به یک صنعت متمرکز بر سرمایه تبدیل شود و بازده اقتصادی قابل توجهی داشته و سود پایدار داشته باشد. حمل و نقل تجاری در آسیا در دهه گذشته از بسیاری از مناطق جهان مثل اروپا و آمریکا پیشی گرفته است. پدیده “بیداری اقتصادی” کشورهایی که از نظر تاریخی کمتر توسعه یافته اند، محرک مهمی برای توسعه هواپیمایی تجاری آسیایی و بین المللی است.

شرکت حمل و نقل هوایی

انواع شرکت حمل و نقل هوایی در تهران وجود دارند، که می توانید از خدمات آن ها استفاده کنید. هیچ جایی در کره زمین را یافت نمی کنید، که به آن صادرات یا واردات انجام نشود. یکی از مزایای این شرکت ها که تعدادشان در تهران کم نیست، سرعت انجام کار بالای آن ها است. انواع ایرلاین ها یک دفتر در فرودگاه امام خمینی (ره) دارد و کارهای مربوط به حمل و نقل هوایی را انجام می دهند. بیش از نود و پنج درصد کالاهای وارداتی و همینطور صادراتی، فقط از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) استفاده می کنند. منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام که به اسم شرکت خدمات هوایی پیام هم شناخته می شود، در زمینه های صنایع مخابرات، صادرات، واردات، انبار و غیره فعالیت می کند.

شرکت های حمل و نقل هوایی

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

هم اکنون بسیاری از پرواز های خارجی در کشور ایران از فرودگاه بین الملل امام خمینی (ره) انجام می شود. محل این فرودگاه در حومه شهر بزرگ تهران قرار گرفته و به آن “شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)” هم گفته می شود. دفتر بسیاری از شرکت های هوایی بین المللی مثل لوفت هانزا، قطر ایرویز، هواپیمایی امارات و غیره در این فرودگاه قرار دارد که تعداد آن ها بیشتر از سی شرکت می شود. گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) فقط اختصاص به کالاهایی دارد، که از راه هوایی وارد کشور می شوند. در این گمرک که جزو مهمترین گمرک های کشور است، ترخیص کاران بسیار حرفه ای وجود دارند، که کالا یا جنس مورد نظر را در سریعترین زمان ممکن جابه جا می کنند. در حال حاضر بالغ بر بیش از چهل واحد مسکونی برای پرسنل فرودگاه امام خمینی (ره) ساخته شده و در آن سکونت دارند. خدمات و کارها مثل اورژانس، بارگیری کالا و غیره در این فرودگاه به صورت بیست و چهار ساعته انجام می شود.

فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)

جمع بندی

خاستگاه هواپیماهای بازرگانی از کشور آمریکا نشات گرفته است و اولین هواپیماهای تجاری نیز از کشور ساخته شده اند. پرواز charter، بازرگانی و سیستمی از انواع حمل و نقل هوایی هستند که برحسب نیازتان می توانید یکی از این نوع پرواز ها را انتخاب کنید. پهپاد ها یکی از وسایل نقلیه هوایی هستند که بدون سرنشین بوده و انواع مختلف تجاری آن تولید می شوند. پهپادهای تجاری در صنایع گوناگون استفاده می شوند و ممکن است تا صد هزار دلار به فروش برسند. فرودگاه های بین المللی امام خمینی (ره) و فرودگاه بین المللی از جمله مهمترین فرودگاه های ایران هستند. بیشترین تعداد پروازهای خارجی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام می شود و در پیرامون شهر تهران قرار گرفته است. فرودگاه بین المللی پیام که در واقع منطقه ویژه اقتصادی پیام هم نامیده می شود، به دلیل نزدیکی به شهر تهران و همینطور چندین مرکز علمی-تحقیقاتی مزایای زیادی دارد.

Scroll to top